In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web SolutionsÜrünler

Binek ve Ticari Araç Camları

 

Kapı ve Yan Camlar

 

İş Makinaları Camları

Otomotiv tasarımında ve performansında tanık olunan hızlı gelişmeler, motorlu taşıtların en önemli parçalarından biri olan camı da etkilemektedir. Camlar; her zamankinden daha fazla, takıldıkları aracın yapısal, mekanik, estetik, çevresel ve kalite performansını belirler hale gelmiştir. Örneğin son on yıl içinde araçlardaki camlama alanları önemli ölçüde artmış, tüm cam şekilleri karmaşıklaşmış, camlara eklenen montaj parçalarının sayısı artmış, izin verilen hata büyüklüğü ve konsantrasyonu azalmıştır.

 

 

Kurşun Geçirmez Cam, kendinizi, sevdiklerinizi veya değer verdiğiniz şeyleri güvende hissetmeniz adına günümüz cam teknolojisi kullanılarak tüm araç çeşitlerinin tüm modelleri için, ihtiyacınız doğrultusunda polikarbonatlı veya polikarbonatsız olarak tesislerimizde üretilmektedir. Son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanılarak, uluslararası standardlar (STANAG, EN,NIJ) çerçevesinde, kuruluşumuzdan bu yana elde ettiği tecrübeyi yenilikçi ekibiyle birlikte harmanlayarak, talep edilen korunma seviyesine ya da tehdit sınıfına göre talepler tesislerimizde kurşun geçirmez cam üretilmektedir.

 

Bu tür araçların kepleri komple cam ile kaplıdır. Mesela kapıları çerçeve dahi olmaksızın komple camdan imal edilmektedir. Genelde 5-6mm kalınlıktaki camlardan imal edilir. Düz, silindirik ya da kompleks bombeli olarak üretilebilirler.

 

 

 

Tamperli Kapı Camı

 

Lamine Yan ve Arka Camlar

 

Kurşuna Dayanıklı / Balistik Camlar

Otomobillerde dikey hareket ederek açılıp kapanabilen, bu hareketin sağlanabilmesi için delik ve çeşitli aparatlar içeren temperli ürün tipidir. Genellikle silindirik veya hafif küresel bombelidirler. Görüş alanının sağlanması açısından, ön kapı camları %75 ışık geçirgenliğinin altında üretilmezler.,,

 

 

 

Otomobil, otobüs ve kamyon gibi trafikte kullanılan araçlarda lamine ön cam sürüş emniyeti açısından standart ve mecburidir. İş makinesi ve traktör gibi ilerleme hızı düşük araçlarda da kullanımı olabilmektedir. Raylı taşımada ve denizcilikte de yaygın olarak kullanılmakta olup, standartları otomotiv sanayinden farklıdır. Lamine camlar ön camların yanı sıra emniyet, güvenlik ve ses yalıtımı gibi işlevleri sebebiyle binek araçlar üzerinde farklı konumlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca iş makinası ve traktör kabinlerinde de kullanımı olabilmektedir. 

 

Otomobillerde dikey hareket ederek açılıp kapanabilen, bu hareketin sağlanabilmesi için delik ve çeşitli aparatlar içeren temperli ürün tipidir. Genellikle silindirik veya hafif küresel bombelidirler. Görüş alanının sağlanması açısından, ön kapı camları %75 ışık geçirgenliğinin altında üretilmezler.

 

 

   

Rezistans Isıtmalı Arka Camlar

   

 

  Yüksek oranla ön camlarda kullanıldığı gibi tüm lamine camlara uygulanabilir. Buğu ve buz çözmek için kullanılır. Isıtma alanının büyüklüğüne ve akü gücüne göre performansı değişebilir. Ortalama olarak -10C dış ortam sıcaklığında, buz tutmuş bir ön camın çözülmesi bir kaç dakikayı geçmemektedir. Dolayısıyla ön camın kazınmasına gerek kalmaz, zaman kaybı ve camın zarar görmesi engellenir, geniş bir görüş mesafesi ile sürüş emniyeti ve konfor artar. Ön camlarda bölgesel olarak sadece silecek bölgesinde de uygulanabilir. Bunun dışında görünmez tel teknolojisi ile entegre radyo antenlerini de ön cam laminatı içerisine yerleştirmek mümkündür.